Nowa Zelandia znosi obowiązek okazywania certyfikatu covidowego

Od 13 września wszystkie osoby przybywające do Nowej Zelandii nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia przeciwko COVID-19. Mimo to władze tego kraju zachęcają do wykonania bezpłatnego testu antygenowego po przylocie.

Auckland, foto: Partha Narasimhan/ Unsplash

Coraz więcej państw i terytoriów zależnych Oceanii luzuje lub całkowicie znosi restrykcje wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Takim przykładem jest Nowa Zelandia, która niedawno poinformowała o zlikwidowaniu obostrzeń dla podróżnych.

Od 13 września 2022 roku osoby przybywające do Nowej Zelandii nie muszą już przedstawiać dowodu szczepienia bądź negatywnego wyniku testu na covid.

Mimo to tamtejsze władze zachęcają podróżnych do wykonania bezpłatnego szybkiego testu antygenowego w dniu przyjazdu oraz w piątym lub szóstym dniu pobytu.

Obowiązkiem każdej osoby chcącej przekroczyć granicę Nowej Zelandii jest również wypełnienie specjalnej deklaracji i złożenie jej przed podróżą. Można tego dokonać na stronie travellerdeclaration.govt.nz.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.