Nowa Zelandia przymierza się do otwarcia granic

Nowozelandzkie władze poinformowały, że na początku przyszłego roku zaczną stopniowo otwierać granice. Jako pierwsi zostaną wpuszczeni zaszczepieni podróżni z krajów o niskimi wskaźniku ryzyka związanego z COVID-19.

Auckland, foto: Partha Narasimhan/ Unsplash

W wielu krajach świata można zauważyć polepszenie się sytuacji epidemiologicznej. Takim przykładem jest chociażby Nowa Zelandia, w której w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano tylko 44 przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z tym, tamtejszy rząd rozpoczął przygotowywać się do otwarcia granic.

Ze wstępnych informacji wynika, że wjazd do tego kraju będzie w pełni możliwy dopiero na początku 2022 roku. Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern zapowiedziała wprowadzenie różnych przepisów dla osób przybywających z krajów o niskim, średnim i wysokimi ryzyku epidemicznym.

Już teraz jednak wiadomo, że bez kwarantanny będą mogli wjechać zaszczepieni podróżni z państw, w których nie ma zagrożenia rozwoju epidemii. Z kolei osoby zaszczepione z terenów o średnim ryzyku będą podlegać samoizolacji, a osoby niezaszczepione oraz podróżujące z państw o wysokimi ryzyku będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.