Nowa Zelandia ponownie otworzy granice dla zagranicznych turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z informacją przekazaną przez władze Nowej Zelandii, od 31 lipca 2022 roku kraj ten ponownie będzie przyjmował zagranicznych turystów. Osoby chcące odwiedzić Nową Zelandię będą musiały jednak spełnić dwa warunki.

Foto: Roell de Ram/ Unsplash

W ostatnim czasie sytuacja epidemiczna w Nowej Zelandii poprawiła się. W maju odnotowuje się już tylko kilka tysięcy zakażeń dziennie – jeszcze w marcu br. liczby te sięgały kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy nowych przypadków dziennie. To dobre wiadomości, które z pewnością pozwoliły władzom tego kraju wprowadzać plan luzowania restrykcji wjazdowych.

Już od 31 lipca br. zagraniczni podróżni będą mogli ubiegać się o wizy wszystkich kategorii. Co więcej, od tego dnia zostanie umożliwiony im wjazd do tego kraju. Będą obowiązywać jednak dwa warunki. Każda osoba przybywająca na terytorium Nowej Zelandii będzie musiała posiadać dokument potwierdzający odbycie szczepienia przeciwko COVID-19, a także negatywny wynik testu PCR wykonany przed wylotem. Z obowiązku przedstawienia zaświadczenia o szczepieniu będą zwolnieni stali rezydenci i obywatele Nowej Zelandii oraz osoby poniżej 16. roku życia.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.