Nowa Zelandia otwiera się na pierwszych turystów, w tym na podróżnych z Polski!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Po dwóch latach zamknięcia Nowa Zelandia zaczyna otwierać swoje granice. Na ten moment podróżować do Nowej Zelandii będą mogli tylko turyści zaszczepieni przeciwko COVID-19. Od 13 kwietnia będą mogli przylecieć pierwsi podróżni z Australii, a już od 2 maja wszyscy objęci turystycznym ruchem bezwizowym, w tym turyści z Polski czy Niemiec.

Fot: Milford Sound w Nowej Zelandii/ Christian, Unsplash

Po dwóch latach szczelnego zamknięcia swoich granic dla jakichkolwiek podróżnych Nowa Zelandia mówi światu „Witamy Ponownie!” Do Nowej Zelandii znowu będą mogli przylecieć turyści z całego świata i skończy się okres pandemiczny, przez który zamarła turystyka na ponad dwa lata.

13 kwietnia będzie pierwszym etapem otwarcia się na świat Nowej Zelandii. Granice zostaną otworzone dla turystów z Australii, czyli sąsiad w końcu będzie mógł odwiedzić sąsiada. Ważniejsza zmiana nastąpi jednak 2 maja. Od tej daty do Nowej Zelandii będą mogli przylecieć turyści z wszystkich państw, których obywatele są zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku turystycznego przylotu do Nowej Zelandii. Do takich państw należą: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, Japonia i co najważniejsze POLSKA!

Trzeba jednak pamiętać, że do Nowej Zelandii będą mogły przylecieć tylko osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. Zniesienie tego obowiązku nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku.

Przylatujący turyści będą musieli spełnić parę warunków. Oprócz certyfikatu szczepienia będzie trzeba wykonać test PCR-RT lub któryś z pochodnych (nie antygen) maksymalnie 48 godzin przed przylotem do Nowej Zelandii i oczywiście uzyskać wynik negatywny. Poza tym, obowiązkiem będzie wypełnienie formularzu lokalizacyjnego. Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

„Jesteśmy gotowi na ponowne powitanie świata” – takie słowa wypowiedziała Pani Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern. „Nowa Zelandia będzie gotowa i będzie oczekiwać turystów z otwartymi ramionami”.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.