Nowa wystawa w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka

Do 5 stycznia 2021 roku w terminalu lotniska w Jasionce k. Rzeszowa można oglądać wystawę zatytułowaną „Bieszczady w Polsce Ludowej”. Ekspozycja to efekt współpracy portu z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Zdjęcia i artykuł: materiały prasowe

Wystawa prezentuje powojenne losy regionu bieszczadzkiego. Życie polityczne, społeczne, gospodarcze i religijne zostało zilustrowane bogatym materiałem fotograficznym oraz pisanym: wycinkami z prasy, dokumentami i obwieszczeniami państwowymi.

Prezentowany materiał pochodzi z archiwów i zbiorów prywatnych. Ramy czasowe ekspozycji obejmują lata 1944–1989, ale zamieszczono również krótki przyczynek na temat historii tych terenów w okresie II wojny światowej. Swoiste zamknięcie stanowi ostatnia plansza, na której zamieszczono zdjęcia współczesne. Większość fotografii umieszczonych na ekspozycji jest prezentowana po raz pierwszy.

Wystawa zlokalizowana jest na pierwszym piętrze terminala pasażerskiego. Ekspozycję można oglądać do 5 stycznia 2021 roku.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.