Nowa wakacyjna trasa ze Śląska, Wizz Air poleci z Katowic do Bułgarii

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od 15 czerwca linie lotnicze Wizz Air otworzą nowe połączenie z katowickiego lotniska… chociaż w systemie widnieje ono jako połączenie z Krakowa. Jest to nowa trasa w systemie rezerwacyjnym, a dzięki niej w sezonie wakacyjnym będziemy mogli polecieć do Burgas, nad Morzem Czarnym w Bułgarii. O co jednak chodzi z miejscem wylotu?

Fot: Widok na Morze Czarne w Burgas/ Ivan Nedelchev, Unsplash

Już od 15 czerwca Wizz Air wystartuje z kolejnym połączeniem z lotniska w Katowicach. Tym razem węgierski przewoźnik połączy stolicę Śląska z Burgas, kurortem w Bułgarii nad Morzem Czarnym.

Pierwszy lot odbędzie się 15 czerwca, a samoloty będą latać do Bułgarii aż do końca października, czyli zakończenia sezonu letniego. Wizz Air będzie obsługiwał 4 połączenia tygodniowo na tej trasie: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

O co jednak chodzi z miejscem wylotu? Jeśli chcemy znaleźć wspomniane połączenie, w wyszukiwarce przewoźnika wpisujemy… Kraków-Burgas. Dopiero jednak po przejściu do cen i wyboru terminu, poniżej pojawia się nam dopisek „wylot z Katowic”.
Jest to dziwna i niezrozumiała taktyka, która zdecydowanie może wprowadzić nieświadomych klientów w błąd.

Samo Burgas jest częściej znane jako destynacja dla przewoźników lotniczych, z którego turyści rozjeżdżają się w różne strony wybrzeża Morza Czarnego. W mieście warto się jednak zatrzymać. Tutaj też znajdziemy plażę do wypoczynku, miejsca do zwiedzania oraz muzea. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym kierunkiem, zdecydowanie polecamy poczytać o atrakcjach na miejscu TUTAJ.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.