Nowa trasa z Rzeszowa do Burgas idealna na wakacje

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Wizz Air uruchamia nową trasę na sezon letni z lotniska w Rzeszowie. Pasażerowie od 19 czerwca będą mogli polecieć ze stolicy Podkarpacia do Burgas, bułgarskiego kurortu nad Morzem Czarnym. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot: Burgas/ Mister No, CC BY 3.0, wikimedia commons

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zyskuje kolejną świetną wakacyjną trasę lotniczą, na której wieść ucieszą się wczasowicze z Podkarpacia i okolic. Linie lotnicze Wizz Air od 19 czerwca rozpoczną kursowanie na nowej trasie, dzięki której dolecimy z Rzeszowa do Burgas.

Start nowej trasy zaplanowany jest na niedzielę, 19 czerwca. Standardowo loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Ostatni lot dostępny w tym momencie w systemie rezerwacyjnym przewoźnika odbędzie się 15 września.

W czwartki samoloty z Rzeszowa wylatywać będą o 21:05, a na miejscu wylądują o 23:50. Należy pamiętać, że w Bułgarii obowiązuje czas GMT+3, a więc latem dodajemy tam +1 godzinę od naszego czasu. W niedziele natomiast wyloty będą miały miejsce o 13:05, a samolot na miejscu będzie lądować około 15:50.

W drogę powrotną do Polski samoloty będą startować w czwartek o 19:45, a w kraju wylądują już o 20:35 naszego czasu. W niedzielę wylot do Polski będzie o 11:45, a lądowanie w Rzeszowie zaplanowano na 12:35 naszego czasu.

Czy warto odwiedzić Burgas? Z pewnością! Samo miasto posiada wiele świetnych restauracji, muzeów i ośrodków kulturalnych, ale nadaje się również na świetną bazę wypadową na całą długość bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.