Nowa trasa z Krakowa do Amsterdamu

Brytyjska linia lotnicza easyJet uruchomi nowe połączenie na jedno z największych europejskich lotnisk. Od 2 września będziemy mogli polecieć razem z tanim przewoźnikiem z Krakowa do Amsterdamu. Loty będą wykonywane 2 razy w tygodniu.

Fot: easyJet na lotnisku Schiphol w Amsterdamie/ Wouter Supardi Salari, Unsplash

Nie ma nic lepszego dla prawdziwego podróżnika niż nowe połączenia lotnicze. A prawdziwą perełką jest sytuacja, w której otrzymujemy nową trasę tanią linią lotniczą, która będzie latać na lotnisko dla linii klasycznych i droższych. Z taką sytuacją mamy do czynienia teraz na krakowskim lotnisku. Brytyjski tani przewoźnik, easyJet, ogłosił uruchomienie połączenia z Krakowa do Amsterdamu. To będzie pierwsza trasa tanich linii lotniczych z Polski do Amsterdamu, gdyż dotychczas do najważniejszego miasta Holandii latał jedynie LOT i KLM.

Tanie loty z Krakowa do Amsterdamu – zapowiada easyJet

2 września 2024 roku wystartuje trasa z Krakowa do Amsterdamu. Połączenia z Balic na Amsterdam-Schiphol będzie realizowana przez brytyjską tanią linię easyJet. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. To już drugie połączenie z krakowskiego lotniska do Amsterdamu – z Balic lata tam jeszcze KLM. Nowe połączenie easyJet będzie fajną, tańszą alternatywą dla KLM-a. Będzie latać rzadziej (bo 2 razy w tygodniu, a nie nawet 4 jak KLM w sezonie letnim), ale bilety będą tańsze niż u narodowego holenderskiego przewoźnika. Godziny lotów przypadają na popołudnie, więc nawet godzinowo nowa trasa spełnia najwyższe oczekiwania pasażerów.

Sprawdź również: nowe 4 trasy Ryanaira na lotnisku w Krakowie.

Źródło: www.wnp.pl/finanse/krakow-airport-od-wrzesnia-nowe-polaczenie-easyjet-do-amsterdamu

Tło: ulice Amsterdamu/ Azhar J, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.