Nowa trasa Wizza Air z Polski do Szwecji

Węgierski przewoźnik od 31 października rozpocznie loty na nowej trasie z Polski do Szwecji – maszyny Wizz Aira polecą z Gdańska na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Jednocześnie zlikwidowane zostanie połączenie z Gdańska do portu lotniczego Sztokholm-Skavsta.

Bardzo dobra informacja dla Polaków pracujących w Szwecji i chętnych na podróż do szwedzkiej stolicy spełni się 31 października – Wizz Air uruchomi loty z Gdańska na sztokholmskie lotnisko Arlanda.

Połączenie będzie realizowane przez cały tydzień, a nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Bilety mają się zaczynać nawet od 49 zł. Można się spodziewać, że wielokrotnie będzie można złapać bilety lotnicze w takich cenach, gdyż na trasach z Trójmiasta do Skandynawii często są robione promocje.

Nowe połączenie z Gdańska do lotniska Sztokholm-Arlanda zastąpi połączenie z największego miasta północy Polski do lotniska Sztokholm-Skavsta, oddalonego o ponad 115 kilometrów od stolicy Szwecji. Zmiana lotniska wyjdzie więc każdemu na plus, pod względem ceny dojazdu do Sztokholmu i czasu potrzebnego na dojazd.

Źródło/ Tło: Álvaro Ibáñez, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.