Nowa trasa Ryanaira z Poznania do Lizbony

Port Lotniczy Poznań-Ławica może się pochwalić nową trasą w swojej siatce połączeń, która ma potencjał na stanie się hitem wśród pasażerów. Ryanair uruchomi z Wielkopolski loty do Lizbony. Połączenie wystartuje w październiku i będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

Pasażerowie z Wielkopolski mają powody do radości, bo Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego uruchomi nowe połączenie do uwielbianej przez Polaków Portugalii, a konkretnie do Lizbony.

Loty z Poznania do Lizbony wystartują 29 października. Trasa będzie realizowane z częstotliwością dwóch rotacji tygodniowo: w czwartki i niedziele. Lot w jedną stronę powinien potrwać około 3 godzin i 45 minut. Ostatni lot na ten moment zaplanowano na 28 marca.

Nowa trasa z lotniska w Poznaniu ma potencjał na stanie się hitem, gdyż wciąż brakuje większej ilości połączeń z naszego państwa do Portugalii, a Poznań zyskuje połączenia do najprawdopodobniej najbardziej atrakcyjnego miasta w Portugalii. Trzeba jeszcze liczyć na to, żeby ceny nie były zaporowe, gdyż ceny lotów do Portugalii wciąż otrzymują się na wysokim poziomie i nie wróciły do swojego pułapu cenowego po pandemii.

Źródło/ Tło: Aayush Gupta, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.