Nowa opłata za wstęp na Wyspy Galapagos. Będzie drogo!

Myślisz, że zapłaciłeś kiedyś dużo za wstęp do atrakcji turystycznej? Na pewno nie było to tyle, ile wynosi ustanowiona przez rząd Ekwadoru opłata za wstęp na Wyspy Galapagos. Każda osoba będzie musiała zapłacić aż 200 dolarów!

Fot: Wyspy Galapagos, Ekwador/Kiyoshi, Unsplash

Bądźmy szczerzy – na wakacjach każdy z nas lubi zobaczyć jak najwięcej, ale wydać jak najmniej. Nieodłącznym wydatkiem na urlopach są koszty wstępu do różnych atrakcji turystycznych. W niektórych przypadkach są to kwoty mikroskopijne, w innych spore pieniądze. Jeśli płaciliście więcej za wstęp do atrakcji turystycznej niż kwota, którą zaraz wam podam – zwracam honor, ale nie sądzę, że tak będzie. Dlaczego? Ponieważ nowa opłata za wstęp na Wyspy Galapagos będzie wynosić aż 200 dolarów od osoby!

Fortuna za wejście na Wyspy Galapagos

Wyspy Galapagos na malownicze miejsce na turystycznej mapie świata i największy skarb na terenie Ekwadoru. Ten archipelag wulkaniczny leży na Oceanie Spokojnym i co roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów, spragnionych nurkowania w bajkowych warunkach i podziwiania wyjątkowej fauny i flory, w tym słynnych żółwi galapagos. Nie dziwi więc, że władze Ekwadoru chcą chronić to wyjątkowe miejsce. Nasz świat wygląda prosto – najlepszą ochronę można zapewnić przez pieniądz. Stąd podniesienie ceny wstępu na archipelag. Ekwador ma jednak dobry argument na obronę podwyżki.

Władze Wyspy Galapagos zdecydowały się podnieść wysokość opłaty za wstęp na Wyspy Galapagos. Teraz wynosi ona 200 dolarów, czyli w przybliżeniu 790 zł. Nowa cena będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2024 roku. Wyższe finansowanie wstępu do Parku Narodowego Galapagos ma chronić wyspę i jej wyjątkową faunę i florę dla przyszłych pokoleń. Podwyżka jest jednak duża, gdyż wcześniej cena wynosiła 100 dolarów od osoby. To podniesienie opłaty dwa razy, więc każdy turysta będzie musiał mieć w kieszeni 100 dolarów więcej na bilet wstępu.

Władze Ekwadoru podkreślają, że opłata nie była zmieniana od 26 lat i w końcu przyszedł na to czas. Warto również wspomnieć, że jest to cena dla obcokrajowców. Ekwadorczycy za wstęp płacili 5 dolarów, teraz zapłacą 40.

Źródło: podroze.wprost.pl/turystyka/11607601/wstep-na-galapagos-dwa-razy-drozszy-turysci-zaplaca-nawet-800-zl.html

Tło: Wyspy Galapagos, Ekwador/ Kiyoshi, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.