Nowa lista państw z zakazem lotów bez Hiszpanii i Ukrainy!

Zgodnie z opublikowanym w poniedziałek rozporządzeniem, zakaz w ruchu lotniczym obejmie 29 państw. Z listy wykreślono m.in. Hiszpanię, Francję i Ukrainę.

Zdjęcie poglądowe: CHUTTERSNAP/ Unsplash

Rada Ministrów postanowiła zamieścić na liście tylko te państwa, w których w ciągu ostatnich dwóch tygodni wskaźnik zakażeń wyniósł powyżej 90 na 100 tys. mieszkańców.

Oznacza to, że na obowiązującym od 30 września rozporządzeniu widnieją takie kraje jak: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Stany Zjednoczone, Oman, Bahamy, Trynidad i Tobago oraz Republika Zielonego Przylądka.

Zakaz lotów nie tyczy się krajów należących do Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Rozporządzenie obowiązuje do 13 października 2020 r.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.