Nowa linia lotnicza na południowym Pacyfiku!

Fly Coralway to nowa linia lotnicza, która ma połączyć najważniejsze franusko-języczne aglomeracje południowego Pacyfiku. Czego możemy spodziewać się po nowym przewoźniku prosto z Polinezji Francuskiej?

Photo: flycoralway.com

Już w przyszłym roku możemy się spodziewać rozpoczęcia działalności przez linie Fly Coralway. Jest to projekt dwóch biznesmenów, zarejestrowany w Polinezji Francuskiej. Głównym założeniem właścicieli jest połączenie francusko-języcznych terenów południowego Pacyfiku, takich jak Tahiti, Samoa czy Wyspy Wallis.

Fly Coralway chce nawiązać do dziedzictwa linii TEAL, która od 1951 roku obsługiwała tę część świata. Dla pasjonatów lotnictwa smutną informacją będzie to, że nowa linia nie pójdzie w ślady swojego poprzednika i nie będzie latać wodolotami.

Nowe trasy obsługiwać będą Airbusy A220-100 oraz Embraery E190-E2. Oba samoloty mieszczą lekko ponad sto osób, co ma być idealnym rozwiązaniem w tym rejonie świata.

Źródło: simpleflying.com

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.