Nowa, jedna z najdłuższych tras lotniczych – Z Chin do Meksyku

Kilkanaście dni temu chińskie linie lotnicze Southern Airlines uruchomiły jedną z najdłuższych tras lotniczych na świecie. Lot z Shenzhen do miasta Meksyk będzie trwał 16 godzin. To prawie 15 tysięcy kilometrów bezpośredniego lotu.

16 godzin lotu non-stop – dalibyście radę? Fot: Tianlei Wu, Unsplash

Chiny zainaugurowały najdłuższy lot bezpośredni w swojej historii. 11 maja wyruszył pierwszy samolot na nowej trasie z chińskiego miasta Shenzhen do Mexico City, stolicy Meksyku. Trasa jest realizowana przez chińskie linie lotnicze Southern Airlines. Nowe połączenie to 16 godzin lotu non-stop i pokonane ponad 14 tysięcy kilometrów! Z marszu nowa trasa stała się jedną z najdłuższych tras bezpośrednich na świecie.

16 godzin w bezpośredniej podróży z Chin do Meksyku

14,1 tysięcy kilometrów, ponad 16 godzin w samolocie – dalibyście radę? Właśnie tak wygląda nowa trasa Southern Airlines z Chin do Meksyku. Wraz z jej debiutem 11 maja trasa stała się 8 najdłuższą bezpośrednią trasą na świecie. Połączenie będzie wykonywane wygodnymi Airbusami A350 dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Nowemu połączeniu wciąż wiele brakuje do lidera. Najdłuższą bezpośrednią trasą lotniczą na świecie jest wciąż połączenie Singapore Airlines z Singapuru do Nowego Jorku. Samoloty pokonują wtedy ponad 15 tysięcy kilometrów, a sam lot trwa nawet ponad 19 godzin.

Źródło: www.sz.gov.cn/en_szgov/news/photos/content/post_11288093.html

Boeing 787 Southern Airlines/ Tło: Scarbor Siu, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.