Nowa długodystansowa tania linia lotnicza!

Do końca 2021 roku swoją działalność ma rozpocząć nowa długodystansowa tania linia lotnicza — Flypop. Ma połączyć Wielką Brytanię z Indiami.

Flypop — tak nazywać się będzie nowo powstała tania linia lotnicza, która wchodzi na rynek z bardzo ambitnymi planami. Firma posiada swoją siedzibę w Londynie. Flypop chce przewozić pasażerów na zasadach tanich linii lotniczych, pokonując przy tym duże dystanse. Destynacją mają być Indie, lecz linia nie wyklucza ekspansji na kolejne kraje azjatyckie w przyszłości, szczególnie w rejonie Azji Południowo-Wschodniej.

Flypop planuje zacząć latać pod koniec 2021 roku. Czekają ich jeszcze jednak końcowe ustalenia z rządami Wielkiej Brytanii, Indii oraz pozyskanie samolotu szerokokadłubowego. Najprawdopodobniej bazą przewoźnika będzie lotnisko Londyn Stansted.

Flypop to lotniczy start up, finansowany w dużej mierze z rządowego projektu „Future Fund”, czyli środki na pomoc innowatorskim firmom dotkniętym pandemią koronawirusa.

Nowa linia obiecuje najniższe ceny na rynku pomiędzy Wielką Brytanią a Indiami. Tani bilet obejmuje jednak tylko jeden mały bagaż podręczny, wszystkie pozostałe usługi są płatne tak jak w klasycznych tanich europejskich liniach lotniczych.

Źródło:

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.