Nowa bezpośrednia trasa z Rzeszowa na Sri Lankę!

Już 25 grudnia 2023 roku biuro podróży Join UP! uruchomi czarterowe połączenie z Rzeszowa na Sri Lankę. Egzotyczny lot będzie odbywał się z jednym przystankiem na dotankowanie po drodze.

Fot: freepik.com

Join up Sri Lanka z Rzeszowa

Tak egzotycznej trasy w historii rzeszowskiego lotniska jeszcze nie było. W Boże Narodzenie wystartuje nowa czarterowa trasa z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Pasażerowie będą mogli polecieć na Sri Lankę na pokładzie samolotów biura podróży Join UP!.

„To obecnie najbardziej egzotyczna, transkontynentalna trasa czarterowa oferowana z naszego lotniska” – skomentował Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów- Jasionka.

Z Podkarpacia do Azji południowej – połączenie Rzeszów Sri Lanka

Nowa czarterowa trasa będzie realizowana ukraińskimi liniami SkyUp Airlines, które ściśle współpracują z biurem podróży Join UP!. Loty będą realizowane Boeingami 737 MAX, a szacunkowy czas podróży będzie wynosił 11 godzin i 15 minut. Wiadomo też, że po drodze będzie potrzebne jedno międzylądowanie do zatankowania samolotu.

Docelowym lotniskiem na Sri Lance będzie Mattala Rajapaksa International Airport, położone na południowym-wschodzie wyspy. W tym momencie zaplanowanych jest 11 rotacji samolotu: w poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia do 8 kwietnia włącznie.

„Mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów chcą także w sezonie zimowym bezpośrednio z Rzeszowa latać na urlop do odległych ciepłych destynacji. Mam nadzieję, że Join Up! oraz inni touroperatorzy będą rozwijać tego typu ofertę w kolejnych sezonach” – podsumował prezes Adam Hamryszczak.

Źródło: Dział prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka
Tło: port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.