Nowa atrakcja Dubaju. W mieście powstaje największa fontanna na świecie

Dubaj po raz kolejny zaskakuje. W metropolii trwają prace wykończeniowe przy fontannie, która planowo ma zostać otwarta 22 października 2020 r. Będzie to największa tego typu atrakcja na świecie, wyprzedzając przy tym dotychczasową rekordzistkę Dubai Fountain.

Oficjalne otwarcie Palm Fountain nastąpi w czwartek 22 października o godzinie 20:00. Mimo to, impreza rozpocznie się już o godz. 16:00, a rozkręcą ją zaproszeni DJ-owie. Ponadto, czas ten ma umilić pokaz fajerwerków, a także organizowane przy współpracy z restauracją The Pointe konkursy. Impreza odbędzie się przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Uczestnikom tego wydarzenia nakazuje się zakładanie maseczek na twarz oraz dezynfekowanie rąk.

Największa fontanna na świecie ma się znajdować w Palm Jumeirah. Będzie ona mogła się pochwalić 20 pokazami, które będą się odbywać codziennie od godz. 19:00 do 00:00. Pokazom ma towarzyszyć ścieżka dźwiękowa, składająca się z utworów należących do różnych gatunków muzycznych. Planowo jeden pokaz ma trwać 3 minuty i być powtarzany co pół godziny.

Nowy obiekt ma zająć łącznie 1300 metrów kwadratowych. Podczas pokazów, woda będzie wypuszczana na wysokość 105 metrów i podświetlana przez 3 tys. ledowych diod.  Dodatkowo, znajdujący się w obrębie fontanny system audio, ma się składać aż z 86 głośników. 

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.