Norwegian postanowił sprzedać swoją spółkę

Norweski przewoźnik pozbywa się udziałów w spółce Norwegian Air Argentina. Argentyńskie trasy zostaną przejęte przez JetSmart Airlines. Przyczyną takiej decyzji były problemy finansowe Norwegiana.

zdjęcie: Kit Suman / Unsplash

Skandynawska linia lotnicza podpisała umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w argentyńskiej spółce, na rzecz JetSmart Airlines. Umowa została podpisana natychmiastowo, a trzy samoloty Boeing 737-800 obsługiwane w Argentynie zostaną za niedługo zastąpione przez airbusy A320 w malowaniu JetSmart.

– Norwegian przechodzi właśnie drogę od wzrostu liczby pasażerów do rentowności. Podejmujemy wszelkie niezbędne działania, aby zapewnić sobie dobrą pozycję w przyszłości. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wprowadziliśmy ważne zmiany w naszej siatce połączeń, aby zadbać o długoterminową rentowność. Osiągnięcie zadowalających wyników na stosunkowo niewielkim rynku lotów krajowych okazało się trudne, czego nie ułatwiała ogólna sytuacja w kraju. Podczas gdy większość kosztów Norwegian Air Argentina ponoszona jest w dolarach, przychody są uzyskiwane wyłącznie w pesos – coraz słabszym względem dolara. Taki stan stan gospodarki przyczynił się do znacznej rozbieżności pomiędzy kosztami a przychodami – powiedział Geir Karlsen, dyrektor finansowy Norwegiana.

Norwegian Air Shuttle jest tanim przewoźnikiem lotniczym, która lata m.in. ze Skandynawii do Azji i Ameryki Południowej. Jego flota składa się z 90 samolotów.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.