Norwegia znosi praktycznie wszystkie obostrzenia

Premier Norwegii ogłosiła dzisiaj długo wyczekiwaną decyzję przez całe norweskie społeczeństwo. Od soboty, 25 września zniesione zostaną prawie wszystkie obostrzenia pandemiczne na terenie całego kraju.

Fot: Oslo/ Eirik Skarstein, Unsplash

Prawie dwa lata minęły od wprowadzenia pierwszych pandemicznych restrykcji w Norwegii. Dzisiaj Pani premier Norwegii ogłosiła, że większość covidowych restrykcji może przestać obowiązywać.

Powodem wycofania obostrzeń z kraju jest dobra kondycja pandemiczna w Norwegii i duży procent zaszczepionych obywateli. Norwegia dobrze poradziła sobie z chorobą, poprzez bardzo dobrą służbę zdrowia potrafi aktualnie zwalczać aktywne przypadki, a duży procent zaszczepienia w społeczeństwa pozwala optymistycznie patrzyć w przyszłość.

Jedynym obostrzeniem, jakie pozostanie po sobocie jest konieczność pozostania w izolacji po uzyskaniu pozytywnego testu na SARS-CoV-2. Poza tym, w ciągu najbliższego roku decyzje nie będą podejmowane na podstawie liczby zakażeń, a osób hospitalizowanych i leżących na oddziałach intensywnej terapii.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.