Norwegia zaostrza restrykcje wobec osób przybywających z Polski

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, premier Norwegii Erna Solberg poinformowała, że jej kraj wprowadzi obostrzenia dla imigrantów zarobkowych z kilku krajów, w tym m.in. z Polski.

Opera w Oslo, zdjęcie: office8/ Pixabay 

Od 31 października osoby podróżujące w celach zarobkowych do Norwegii z krajów UE znajdujących się w czerwonej strefie (do tej grupy jest zaliczana Polska), będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. Wcześniej przepisy te dotyczyły tylko osób przybywających w celach turystycznych.

Imigrantów zarobkowych z innych krajów również czekają ograniczenia. Ich pracodawcy będą zmuszeni do przeprowadzenia wśród pracowników testów na obecność koronawirusa raz na 3 dni.

Oprócz obostrzeń dotyczących wjazdu do kraju, władze Norwegii postanowiły zaostrzyć restrykcje dotyczące życia społecznego. Od środy limit uczestników imprez publicznych został zmniejszony z 200 do 50, a w mieszkaniach może przebywać maksymalnie 5 osób, nie licząc domowników.

Źródło 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.