Norwegia likwiduje obowiązek kwarantanny dla niezaszczepionych

Od 26 stycznia na terenie Norwegii obowiązują nowe przepisy wjazdowe. Według nich wszyscy podróżni, również ci niezaszczepieni mogą przekroczyć granicę bez wymogu odbycia kwarantanny.

Oslo, foto: Arvid Malde/ Unsplash

Po wielu krajach Europy, które luzują restrykcje związane z podróżowaniem przyszła kolei na Norwegię. Tamtejsze władze ogłosiły, że od 26 stycznia obowiązują nowe przepisy, według których nie trzeba już odbywać kwarantanny.

Obowiązkiem zaszczepionej osoby podróżującej do Norwegii jest przedstawienie unijnego certyfikatu COVID-19 i wykonanie testu na granicy, zaś osoby niezaszczepionej przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego 24 godzin przed wjazdem oraz zrobienie drugiego testu podczas przekraczania granicy. Jeżeli na przejściu granicznym nie ma punktu testowego, badanie należy wykonać w innym punkcie w przeciągu doby od wjazdu na terytorium Norwegii.

Ponadto każda osoba przybywająca do Norwegii zmuszona jest do zarejestrowania swojej podróży – można tego dokonać TUTAJ.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.