Nigeria: linie lotnicze rezygnują z lotów krajowych. Powodem wysokie ceny paliwa

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

W związku ze wzrostem ceny paliwa lotniczego, nigeryjskie linie lotnicze anulowały wszystkie lokalne połączenia. Obecnie nie wiadomo ile potrwa zawieszenie lotów.

Foto: Anna Zvereva/ Unsplash

W ostatnim czasie wiele surowców pochodzących z Rosji podrożało. Ma to związek z napaścią tego kraju na Ukrainę i sankcjami nałożonymi na niego. Obecna sytuacja mocno dotknęła Nigerię, a szczególnie tamtejszy rynek lotniczy.

Nigeryjskie linie lotnicze, w tym Air Peace ogłosiły zawieszenie wszystkich krajowych lotów. Jest to spowodowane niedoborem paliwa lotniczego na tamtejszym rynku, a co za tym idzie wysokimi cenami tego surowca.

Obecnie cena paliwa lotniczego wzrosła w tym kraju ponad trzykrotnie. Za litr paliwa trzeba zapłacić ok. 700 nairów, czyli 1,69 dolarów.

Według Victora Enwezora, który udzielił wywiadu Bloombergowi „każda kolejna podwyżka cen zabije biznes nigeryjskich linii lotniczych”.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.