Niezwykła atrakcja powstaje w Korei Południowej

W Korei Południowej do końca 2027 roku powstanie niezwykła atrakcja, która ma zapierać dech w piersiach i przyciągać turystów z całego świata. Seul Twin Eye, nowoczesny diabelski młyn, będzie jednym z najwyższych tego typu obiektów na świecie, oferując niezapomniane widoki oraz bogatą ofertę rozrywkową dla odwiedzających.

Seul Twin Eye to projekt ambitny i wyjątkowy w skali międzynarodowej. Składać się będzie z 40-metrowej podstawy oraz dwóch obręczy, po których poruszać się będą aż 64 kapsułowe gondole. Średnica koła widokowego wyniesie imponujące 180 metrów, co sprawi, że razem z podstawą atrakcja będzie mierzyć aż 220 metrów wysokości.

Ta nowoczesna atrakcja będzie mogła jednocześnie pomieścić aż 1,6 tysiąca osób, dzięki 25-osobowym wagonikom krążącym zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie koła. To nie tylko widok na miasto, ale także unikalne przeżycia związane z panoramą Seulu, którą można podziwiać z różnych perspektyw.

Atrakcja będzie zlokalizowana w parku Haneul w dzielnicy Mapo-gu w Seulu. Wnętrze Seul Twin Eye ma być również niezwykłe. Planowane są przestrzenie wystawowe, hala koncertowa oraz strefa gastronomiczna, zapewniające rozrywkę i możliwość relaksu dla odwiedzających.

Źródło: art4d.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.