Nieznany Dubaj: statek Queen Elizabeth II, czyli brytyjski akcent w emirackim mieście

Z pewnością niewielu z Was wie, że kilkanaście lat temu w Dubaju przycumowano słynny brytyjski statek pasażerski Queen Elizabeth II. Znajduje się on w Porcie Rashid Marina i służy obecnie jako pięciogwiazdkowy hotel.

Historia tego statku sięga lat 60. ubiegłego wieku. W 1964 r. zamówiono go, a już trzy lata później odbył się jego chrzest – matką chrzestną była obecna królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II. W dziewiczą podróż statek wypłynął 2 lipca 1969 r. 

Przez ponad 30 lat ten jeden z największych i najnowocześniejszych liniowców przetransportował prawie 2,5 mln pasażerów, którzy na jego pokładzie mogli skorzystać z usług barów, restauracji, salonów piękności, czy nocnych klubów. Jego ostatni rejs odbył się w 2008 roku, kiedy to wypłynął z angielskiego Southampton i przybył do Dubaju, w którym na stałe został zamieniony na pięciogwiazdkowy hotel.

Obecnie na pokładzie Queen Elizabeth II można wynająć nocleg w budzących nostalgię apartamentach i kabinach oraz spróbować brytyjskiej kuchni w kilku restauracjach. Ponadto przy hotelowym lobby znajduje się przedstawiające historię statku interaktywne muzeum, z którego także można skorzystać.

Lokalizacja statku Queen Elizabeth II

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.