Nieznany Dubaj: Polski artysta zdobi dubajskie deptaki

Pod koniec 2017 roku w sąsiedztwie wieżowca Burj Khalifa stanęła niezwykła miejska instalacja, przedstawiająca 14 dmuchawców, nocą mieniących się w nieskończonej ilości barw. Projekt zrealizował niezwykły polski artysta, Mirek Struzik.

Fot: Mirek Struzik

Burj Khalifa jest najwyższym budynkiem na świecie, który co roku odwiedzają dziesiątki milionów turystów. Dubajskie deptaki w pobliżu wieżowca stanowią również nie lada atrakcję kuszącą turystów, a takie obiekty jak Dubai Fountain czynią tę okolicę magiczną.

W tak doborowym towarzystwie została zainstalowana pod koniec 2017 roku instalacja przestrzenna polskiego artysty, Mirka Struzika. Składa się ona z zespołu 14 dmuchawców, które nocą mienią się kolorami i stanowią idealny element futurystycznego krajobrazu miasta.

Projekt zleciała jedna z czołowych firm deweloperskich w Dubaju, a dmuchawce przyjęły się fenomenalnie wśród turystów i zostały jednym ze stałych elementów okolic Burj Khalify. Sam autor podkreślał, że dmuchawce symbolizują tu naturę i wolność, mogą zmuszać człowieka do chwili refleksji w biegu tak nowoczesnego i futurystycznego miasta.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.