Nieznany Dubaj: Miracle Garden – największy ogród na świecie

Znajdujący się w dubajskiej dzielnicy Dubailand Miracle Garden to cud architektoniczny, który od kilku lat jest obiektem westchnień turystów z całego świata. W tym niezwykłym ogrodzie można spotkać wiele budowli i przedmiotów pokrytych w całości kwiatami.

Miracle Garden zajmuje 75 tys. metrów kwadratowych powierzchni, co czyni go największym ogrodem na świecie. Na terenie tym znajduje się aż 45 milionów kwiatów, które ozdabiają wiele ciekawych obiektów odwzorowanych w różnych skalach. Takim przykładami są chociażby zamki, Burj Khalifa i samolot Emirates.

Ten gigantyczny ogród został udostępniony zwiedzającym 14 lutego 2013 roku. Od tego czasu Miracle Garden wpisano aż trzy razy do Księgi Rekordów Guinnessa.

Z uwagi na wysoką temperaturę powietrza panująca w okresie letnim w Dubaju, ogród jest zwykle otwarty od października do kwietnia.

Bilet wstępu dla dorosłych kosztuje 55 AED, a dla dzieci – 40 AED. Wejściówki można kupić online, nie tracąc przy tym czasu na stanie w kolejce przed Miracle Garden.

Lokalizacja Miracle Garden

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.