Nieznany Dubaj: Alserkal Avenue centrum dubajskiej kultury

Położony w strefie przemysłowej Al Quoz w Dubaju Alserkal Avenue to kompleks budynków, w którym wystawiane są dzieła sztuki wykonane przez lokalnych i globalnych artystów.

Pierwotnie na terenie Al Quoz znajdowało się 39 magazynów, które mieściły różne materiały. W 2008 roku miejsce to przekształciło się w prawdziwą dzielnicę kultury i sztuki. Wszystkie magazyny zostały od tego czasu zmienione w galerie sztuki, pracownie projektowe, prywatne muzea i przestrzenie sztuki widowiskowej.

Alserkal Avenue jest obecnie mieszanką industrialnego biznesu i kreatywnych przestrzeni. Wszystkie znajdujące się tam galerie są odrębne i charakteryzują się indywidualnymi programami reprezentującymi wschodzących, a także już uznanych artystów. Co więcej, na terenie Alserkal Avenue są organizowane wystawy, rozmowy, panele dyskusyjne, aukcje młodych kolekcjonerów i wydarzenia społeczne.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.