Nieznane Emiraty: Warner Bros World Abu Dhabi – odwiedź świat bajek razem z dzieckiem

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Położony na wyspie Yas w Abu Dhabi Warner Bros World to kryty park rozrywki, która skupia w sobie atrakcje związane z postaciami m.in. animowanego serialu komediowego Looney Tunes, komiksów od DC Comics czy produkcji studia animacji Hanna-Barbera. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi fascynującymi się postaciami bajek od Warner Bros.

Foto: Warner Bros World Abu Dhabi

World Warner Bros w Abu Dhabi to trzeci park rozrywki tego amerykańskiego giganta słynącego głównie ze swojego oddziału studia filmowego. Park został otwarty 25 lipca 2018 roku i co roku jest odwiedzany przez miliony osób z całego świata, w tym głównie przez rodziny z dziećmi.

Park składa się z sześciu krain tematycznych: Gotham City, Metropolis, Cartoon Junction, Bedrock, Dynamite Gulch i Warner Bros. Plaza. W każdym z nich można znaleźć wiele elementów pochodzących z bajek wyprodukowany przy udziale Warner Bros, w tym postacie takie jak królik Bugs, Tom i Jerry czy Batman.

Cały budynek, w którym umieszczono Warner Bros World Abu Dhabi jest klimatyzowany, co jest typowe dla większości dużych parków rozrywki w regionie ze względu na ekstremalne upały w lecie.

Park można odwiedzić codziennie w godzinach 13:00-20:00 – wyjątek stanowi czwartek, kiedy bramy Warner Bros World są otwarte od 11:00 do 18:00.

Bilety wstępu można kupić na stronie wbworldabudhabi.com.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.