Nieznane Emiraty: Snoopy Island – urokliwa wyspa na Zatoce Omańskiej

Snoopy Island to jedna z najbardziej malowniczych atrakcji turystycznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zlokalizowana na wschodnim wybrzeżu Emiratów w pobliżu miasta Fujairah, Snoopy Island to niewielka wyspa o powierzchni około 1 hektara, która przyciąga turystów swoim pięknem i bogactwem przyrody.

Widok na Snoopy Island z góry, foto: Google Maps

Nazywana w języku arabskim Jazīrat al Ghubbah jest małą skalistą wyspą znajdującą się na terenie nadmorskiej miejscowości Al Aqah. Angielską nazwę zawdzięcza swojemu kształtowi. Wyspa z góry przypomina leżącego Snoopy’ego – psa rasy beagle występującego w komiksie pt. „Fistaszki”.

Wyspa ta jest znana przede wszystkim ze wspaniałych raf koralowych, które otaczają ją z każdej strony i zapewniają niezapomniane wrażenia podczas pływania. Woda jest tu przejrzysta i krystalicznie czysta, co umożliwia obserwowanie wielu gatunków ryb oraz innych morskich stworzeń.

Snoopy Island to idealne miejsce dla miłośników nurkowania i snorkelingu, którzy chcą zanurzyć się w fascynujący świat podwodny. Na lądzie nieopodal wyspy znajdują się wypożyczalnie sprzętu do niektórych sportów wodnych, dzięki którym komfortowo będziesz mógł zwiedzić wyspę.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.