Nieznane Emiraty: pałac prezydencki Qasr Al Watan

Qasr Al Watan to nowoczesny pałac prezydencki w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zbudowany z myślą o zachowaniu bogatej kultury i dziedzictwa narodowego, pałac prezentuje wspaniałe dzieła sztuki, a także oferuje dużą dawkę wiedzę o historii i kulturze kraju.

Wnętrze Qasr Al Watan, foto: Oliwia Makara

Qasr Al Watan to biuro prezydenta, wiceprezydenta i księcia koronnego Abu Dhabi. Dla zwiedzających został otwarty w marcu 2019 roku. Jest on jednym z najnowocześniejszych pałaców prezydenckich na świecie, w którym mieszkańcy Emiratów, ale także studenci i turyści mogą zaczerpnąć wiedzy o historii i kulturze kraju.

Pałac prezentuje wspaniałe dzieła sztuki i architektury. Przepiękne rzeźby, malowidła, mozaiki i złocone elementy dekoracyjne przystrajają wnętrza pałacu. Wspaniałe sufity zdobione ornamentami przypominają tradycyjne emirackie wzory. Dodatkowego uroku nadaje jasne oświetlenie eksponujące piękno i wdzięk tamtejszej architektury.

W pałacu znajduje się bogato wyposażona biblioteka, w której znajdują się cenne manuskrypty, dokumenty i książki, a także królewski bankiet oraz sala tronowa. Podczas zwiedzania będziesz mógł uczestniczyć w interaktywnych wystawach kulturalnych, które pozwolą Ci być świadkiem wkładu Arabów w dziedzinach wielu nauk.

Bilet na wejście do Qasr Al Watan w Abu Dhabi możesz kupić na naszej stronie.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.