Nieznane Emiraty: Meczet Al Noor w Szardży

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Położony w samym sercu Szardży przy jeziorze Khalid meczet Al Noor to prawdziwa perła islamskiej kultury. Świątynia jest ważnym punktem na turystycznej mapie miasta. Co roku odwiedzają ją tysiące podróżnych z całego świata.

Meczet Al Noor, foto: Sharjah Department of Culture

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zlokalizowanych jest mnóstwo meczetów, które swoim wyglądem i rozmiarem robią wrażenie. Takim przykładem jest meczet Al Noor w Szardży, który oficjalnie został otwarty 2005 roku.

Świątynia ta odznacza się przede wszystkim kaskadowymi kopułami, a także dwoma wysokimi minaretami w stylu osmańskim. Atrakcyjności nadaje również lokalizacja – meczet położony jest w pobliżu jeziora Khalid, przy którym ciągnie się popularna w mieście promenada.

Meczet Al Noor otwarty jest również dla zagranicznych turystów. Prywatną wycieczkę po świątyni można zarezerwować na stronie shjculture.com. Zwiedzanie meczetu odbywa się od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 – 14:00.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.