Nieznane Emiraty: majestatyczne widoki z góry Jebel Hafeet

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Jebel Hafeet to mierząca 1249 m n.p.m. góra znajdująca się w sąsiedztwie miasta Al Ain we wschodniej części Zjednoczonych Emiratów tuż przy granicy z Omanem. Miejsce to jest idealne dla miłośników pieszych wycieczek górskich, jazdy motocrossami, a także dla osób kochających podziwiać z wysokości majestatyczne, pustynne widoki.

Grobowce u podnóży góry Jebel Hafeet, foto: Michael Peter Glenister/ Wikimedia

Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko wielkie metropolie, takie jak Dubaj czy Abu Dhabi, ale również piękne krajobrazy składające się z pustyń i gór. Przykładem jest chociażby Jebel Hafeet, ze szczytu którego rozpościera się piękny widok na ZEA i Oman.

Góra Jebel Hafeet wznosi się na wysokość 1249 m, co czyni ją drugim najwyższym szczytem w kraju. Na szczyt można się wspiąć o własnych siłach lub wjechać autem motocrossem czy rowerem.

Co ciekawe, u podnóży Jebel Hafeet zlokalizowane są grobowce związane z epoką brązu w ZEA. Dzięki wykopaliskom duńskich archeologów, odnaleziono tam również naczynia ceramiczne i artefakty miedziane, dzięki którym można potwierdzić znaczenie tego regionu dla handlu morskiego w tamtej epoce.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.