Nieznane Emiraty: Dubai Sports City, czyli centrum sportu i rekreacji

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Zlokalizowany w południowej części miasta Dubai Sports City to centrum sportowe, w którym można znaleźć masę obiektów rekreacyjnych, handlowych i mieszkalnych. Co więcej, na terenie kompleksu zlokalizowanych jest wiele akademii sportowych.

Foto: Dubai Sports City

Dubai Sports City to idealne miejsce dla każdej osoby kochającej sport. Zostało ono otwarte w 2008 roku. Na terenie kompleksu położony jest m.in. stadion do krykieta i rugby, pole golfowe, boiska do piłki nożnej, a także hala widowiskowa. Dzięki temu, wiele akademii sportowych decyduje się na prowadzenie tam zajęć, o których więcej można przeczytać TUTAJ.

Oprócz obiektów sportowych, w Dubai Sports City zlokalizowane są również obiekty handlowe i mieszkalne. Znajdują się tam m.in. wieżowce, supermarkety, apteki i restauracje.

Warto również wspomnieć, że Dubai Sports City często jest organizatorem wielu imprez sportowych. Przykładem jest chociażby turniej krykietowy o Puchar Azji 2018 oraz wiele meczy towarzyskich w piłkę nożną, np. mecz pomiędzy Pakistanem a Republiką Południową Afryki tuż przed mistrzostwami świata w 2010 roku.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.