Nieznane Emiraty: Dalma, mała wyspa o dużym znaczeniu historycznym

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Położona w Zatoce Perskiej około 42 km od wybrzeży emiratu Abu Dhabi, Dalma to emiracka wyspa, która posiada wiele walorów historycznych. Na jej terenie zidentyfikowano ponad 20 stanowisk archeologicznych.

Foto: Dalma Island

Wyspa Dalma jest pierwszym dowodem na osiedlenie się ludności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na jej terenie znajduje się wiele studni słodkiej wody, które historycznie umożliwiły osadnictwo ludzkie.

Co więcej, na wyspie zlokalizowano ponad 20 stanowisk archeologicznych, począwszy od neolitu, czyli późnej epoki kamienia.

Ci, którzy chcą odwiedzić wyspę Dalma, mogą udać się do Jebel Dhanna, z którego wypływa statek, przewożący pasażerów i samochody na wspomnianą wyspę. Rejsy odbywają się od 7:00 do 19:00.

Dzięki położonemu na wyspie lotnisku odbywają się tam również loty. Są one wykonywane z portu lotniczego w Abu Dhabi codziennie oprócz piątków. Loty są realizowane o godz. 12:00 i 16:00. Nazwisko i numer paszportu pasażera należy zarejestrować w biurze lotniska o godzinie 8:00 w dniu podróży.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.