Niesamowity wyczyn lotniska w Japonii. Od 30 lat nie zgubiono tam bagażu

Lotnisko Kansai w Japonii może poszczycić się imponującym osiągnięciem – przez ostatnie 30 lat nie zgubiono tam żadnego bagażu podróżnych z winy operatora.

Kansai Airport, foto: Kirakirameister/ Wikimedia

Zaangażowanie w obsługę pasażerów i dbałość o ich bagaż są bardzo ważne. Pod tym względem lotnisko Kansai w Japonii zyskuje reputację jednego z najbardziej niezawodnych portów lotniczych na świecie.

Lotnisko Kansai nie zgubiło bagażu od 30 lat!

Lotnisko Kansai, położone na sztucznej wyspie u wybrzeży Osaki, może pochwalić się niezwykłym rekordem – od września 1994 roku nie zdarzyło się tam ani razu zgubić bagażu podróżnego.

Nawet przy obsłudze ponad 10 milionów sztuk bagażu rocznie, lotnisko Kansai utrzymuje perfekcyjną skuteczność w zarządzaniu bagażem pasażerów. Taki imponujący rezultat jest efektem odpowiednio zaprojektowanego i wielopoziomowego systemu kontroli, który zapewnia dokładność i sprawność w obsłudze bagażu. Kluczową rolę w utrzymaniu tego rekordu odgrywają pracownicy firmy CKTS, którzy na bieżąco monitorują procesy ładunkowe na lotnisku, od momentu załadunku bagażu na pokład samolotu do momentu jego wyładowania.

Źródło: forbes.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.