Nieoficjalnie: AirAsia poleci z Budapesztu do Bangkoku

Z nieoficjalnych źródeł informacji wiemy, że pod koniec przyszłego roku AirAsia uruchomi nową trasę z Budapesztu do Bangkoku. To byłoby przełomowy powrót tego przewoźnika na rynek europejski.

Fot: samolot AirAsia/ Jordan Ling, Unsplash

Prawdziwy fan lotnictwa już zaciera rączki. Według nieoficjalnych źródeł można już powiedzieć, że najlepsza tania linia lotnicza na świecie wraca do Europy. AirAsia w październiku 2024 roku ma uruchomić bezpośrednie loty z Budapesztu do Bangkoku. Trasa ze stolicy Węgier do stolicy Tajlandii zapowiada się przełomowo.

O otwarciu takiego połączenia poinformował Péter Szijjártó, Minister Spraw Zagranicznych Węgier. Było to podczas konferencji prasowej, zorganizowanej podczas oficjalnej wizyty węgierskiego MSZ w Tajlandii. Minister jako główny czynnik podjęcia decyzji o uruchomieniu takiego połączenia podaje mocny wzrost wzajemnej turystyki między Węgrami a Tajlandią.

Powrót AirAsia do Europy

Trzeba pamiętać, że wciąż nie jest to informacja oficjalna. W przeszłości AirAsia wielokrotnie deklarowała swój powrót do Europy, ale dotąd się to nie wydarzyło. Zastanawiacie się, czy jest na co czekać? Zdecydowanie. AirAsia to największa tania linia lotnicza w Azji i według wielu rankingów najlepszy przewoźnik lotniczy w swoich segmencie. Jej powrót na europejski rynek może oznaczać nowe opcje taniego latania do dalekiej Azji.

Źródło: www.pasazer.com/news/465067/airasia,poleci,z,budapesztu.html

Tło: samolot w barwach AirAsia/ Yoga Sukma 🇮🇩, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.