Niemcy zawieszają ograniczenia związane z podróżowaniem

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z informacją przekazaną przez niemieckie ministerstwo zdrowia, od czerwca kraj ten złagodzi przepisy wjazdowe. Już za kilka dni wjeżdżając do Niemiec nie będzie trzeba okazywać negatywnego wyniku testu czy dowodu szczepienia przeciwko COVID-19.

Cochem, foto: Kai Pilger/ Unsplash

Od 1 czerwca na terenie Niemiec zawieszone zostaną restrykcje wjazdowe wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. W trakcie podróży do tego kraju nie będzie trzeba okazywać negatywnego wyniku testu, dokumentu potwierdzającego odbycie szczepienia przeciwko COVID-19 czy oświadczenia o statusie ozdrowieńca. Tyczy się to zarówno podróży odbywanych drogą lądową, jak również powietrzną.

Jak informuje portal Tvn24.pl powołując się na niemiecką stację Deustche Welle, obecnie nie wiadomo oficjalnie jakie restrykcje będą obowiązywały od września. Prawdopodobnie nadal będą obowiązywać ograniczenia dla osób podróżujących z krajów ,,zagrożonych wirusem”.

Źródło 

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.