Niemcy wprowadzają miesięczny bilet na komunikację lokalną za 9 euro!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Niemcy wprowadzają bilet miesięczny, który będzie obowiązywał na cały transport lokalny i międzymiastowy, z wyłączeniem pociągów Intercity i Intercity Express. Koszt biletu to 9 euro. Promocja będzie obowiązywać od czerwca do końca sierpnia.

Od dzisiaj, 23 maja, w Niemczech można kupić specjalny bilet miesięczny na transport lokalny w miastach, jak i międzymiastowy. Koszt takiego biletu to zaledwie 9 euro. Promocja będzie ważna przez 3 miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień.

Bilet miesięczny pozwoli nam się poruszać następującymi środkami transportu: Metro, Tramwaje, Autobusy miejskie jak i międzymiastowe, Pociągi Regio i Regio Express. Bilet miesięczny nie obejmuje przejazdów pociągami Intercity i Intercity Express i Autobusami dalekobieżnymi.

Ilość przejazdów po miastach i między miastami jest nielimitowana na tym bilecie. Bilety można rezerwować bezpośrednio na stacjach, jak i również na stronie i w aplikacji Deutsche Bahn. Dzieci poniżej 6 roku życia podróżują bezpłatnie, reszta musi posiadać bilety miesięczne.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.