Niemcy łagodzą restrykcje wjazdowe dla Polaków

Od 9 maja Polska nie będzie już na niemieckiej liście krajów o bardzo wysokim ryzyku epidemicznym. Władze niemieckie złagodziły restrykcje dla obywateli Polski.

Fot: unsplash.com/@ansgarscheffoldut

Niemcy stopniowo zaczynają łagodzić swoje restrykcje. Dotyczy to zarówno sytuacji w kraju, jak i na jego granicach. Od 9 maja władze niemieckie łagodzą zasady wjazdu na teren Niemiec dla podróżnych z wielu państw, w tym dla polaków.

Obywatele naszego państwa nie będą musieli już wykonywać testu na COVID-19 przed wjazdem do Niemiec. Jest to niestety jedyna zmiana, ponieważ po przekroczeniu granicy i tak czeka nasz 10-dniowa kwarantanna. Warunkiem zwolnienia z izolacji będzie negatywny test, wykonany do 5 dnia izolacji.

Nie są to wielkie zmiany, lecz z pewnością świadczą o faktycznym kierunku w luzowaniu obostrzeń. W niedługim czasie najprawdopodobniej bez restrykcji na teren Niemiec będą mogli dostać się zaszczepieni, ozdrowieńcy, a testy dla reszty podróżnych powinny być o wiele tańsze niż teraz lub darmowe.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.