Niemcy aktualizują listę krajów podwyższonego ryzyka. Wśród nich znalazła się Polska

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Niemczech ogłosił w czwartek, że cała Polska została wpisana na listę państw należących do strefy zagrożenia koronawirusowego. Dla osób podróżujących z Polski do naszego zachodniego sąsiada oznacza to pewne ograniczenia.

Brama Brandenburska, zdjęcie: Claudio Schwarz/ Unsplash

Jeszcze parę dni temu niemieckie władze informowały, że na liście terenów z podwyższonym ryzykiem znalazło się tylko pięć polskich województw – małopolskie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie i pomorskie. Niestety, od 24 października strefa zagrożenia koronawirusowego obejmie całą Polskę. 

Oznacza to, że osoby podróżujące z naszego kraju do Niemiec będą zobowiązane od najbliższej soboty posiadać negatywny wynik testu na COVID-19 lub odbyć 14-dniową samoizolację. Niezastosowanie się do przepisów, w tym zlekceważenie kwarantanny, będzie skutkowało grzywną w kwocie do nawet 25 tys. euro.

Oprócz Polski, na niechlubną listę trafiły również niektóre regiony Włoch, Austrii oraz cała Szwajcaria. Skreślono z niej natomiast Wyspy Kanaryjskie.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.