Niedźwiedź potrącony przez… lądujący samolot

W sobotę 14 listopada doszło do przykrego zdarzenia w Stanach Zjednoczonych. Niedźwiedź brunatny został potrącony przez lądujący samolot.

Photo by: Avel Chuklanov on Unsplash

Do zdarzenia doszło na lotnisku Yakutat, na południu stanu Alaska. Boeing 737-700 linii Alaska Airlines podchodził do lądowania tuż przed 18:00 czasu lokalnego. Nieprzyjemny incydent zdarzył się, gdy samolot już kołował po pasie.

Sprawcą całego zamieszania zostały dwa niedźwiedzie brunatne. Piloci zauważyli je, gdy jechali z prędkością około 100 km/h. Niestety samica niedźwiedzia nie zdążyła uciec przed samolotem i została trafiona przez silnik, który został lekko uszkodzony. Niestety nie przeżyła. Drugie zwierzę uciekło.

Nikomu na pokładzie nic się nie stało. Lotnisko Yakutat jest małym lotniskiem i tylko częściowo ogrodzonym. Pracownicy są szkoleni w zakresie ochrony lotniska przed dzikimi zwierzętami, ale jak widać, nie zawsze da się zapobiec wkroczenia dzikich zwierzaków.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.