Nie żyje Irańczyk, który przez 18 lat mieszkał na paryskim lotnisku

Jak poinformowały władze portu Charles de Gaulle, w sobotę po 18 latach życia na lotnisku zmarł pochodzący z Iranu Mehran Karimi Nasseri. Mężczyzna był inspiracją dla Stevena Spielberga, który nakręcił film „Terminal”.

Merhan Karimi Nasseri, znany jako „Sir Alfred” zmarł 12 listopada w Terminalu 2 paryskiego lotniska Charles de Gaulle. Mężczyzna doznał ataku serca.

Nasseri, który prawdopodobnie urodził się w 1945 roku w Chuzestan w Iranie, przebywał na lotnisku w latach 1988 – 2006. Powodem, dla którego spędził tam 18 lat swojego życia były głównie problemy imigracyjne. Mężczyzna pragną się spotkać w Europie ze swoją matką, przez co początkowo z powodu braku dokumentów utknął na lotniskach m.in. w Belgii i Niemiec, a na końcu we Francji, we wspomnianym już porcie Charles de Gaulle. W ostatnich tygodniach ponownie powrócił na lotnisko, gdzie zmarł.

Sir Alfredem zainteresowały się światowe media, a także Stephen Spielberg. W 2004 r. wyreżyserował film ,,Terminal”, w którym główną role zagrali Tom Hanks i Catherine Zeta-Jones.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.