Nie będzie połączenia Cyprus Airways do Krakowa

Na wakacje miała wystartować nowa trasa z krakowskiego lotniska na Cypr. Cyprus Airways wycofał się jednak z uruchomienia połączenia z Krakowa do Larnaki.

Fot: nie będzie kolejnego połączenia do jednego z ulubionych wakacyjnych miast Polaków, Larnaki/ Hert Niks, Unsplash

17 grudnia 2023 roku informowaliśmy w artykule o tym, że Cyprus Airways zawita do Krakowa. Byłe cypryjskie narodowe linie lotnicze planowały uruchomić trasę z cypryjskiej Larnaki do Krakowa. Miał to być debiut tego przewoźnika na lotnisku w Balicach. Połączenie miało wystartować 1 lipca i być wykonywane do 6 września dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Już wiemy, że z tych planów nici, a nowy przewoźnik nie pojawi się na krakowskim lotnisku i nie przewiezie polskich turystów na Cypr.

Europejski przewoźnik anulował trasę z Polski na Cypr

Wejście Cyprus Airways na lotnisko Kraków-Balice i debiut nowej trasy zapowiadał się obiecująco. Niestety przewoźnik poinformował, że trasa została anulowana. Nawet bilety na nowe połączenie nie zdążyły trafić do sprzedaży, a już zostały z niej wycofane.

Wakacje samolotem Cypr – czy z Krakowa polecimy w te wakacje na Cypr? Wycofanie się Cyprus Airlines nie jest katastrofą. Z lotniska w Krakowie na wakacje i tak będą wykonywane loty na Cypr. Wizz Air poleci do Larnaki, a Ryanair na Pafos.

Chcesz kupić tanie bilety na wakacje na Cypr? Wejdź na naszą grupę na Facebooku z tanimi lotami!

Źródło: www.pasazer.com/news/465113/cyprus,airways,jednak,nie,poleci,z,krakowa.html

Tło: Airbus A319 Cyprus Airways/ Anna Zvereva, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.