Nie będzie pociągu na lotnisko w Bydgoszczy

Mieszkańcy Bydgoszczy i okolic nie doczekają się połączenia kolejowego na lotnisko. Projekt znów został porzucony, tym razem przez brak odpowiednich funduszy i kwestie związane z procedurami.

Fot: Mister No, CC BY 3.0

Ci, którzy liczyli na wybudowanie kolejowego połączenia w Bydgoszczy z centrum do lotniska, muszą obejść się smakiem. Po tym, jak Ministerstwo Transportu prawie 14 lat temu zrezygnowało z tej inwestycji i przekazało finanse na budowy dróg, wciąż temat budowy linii kolejowej na lotnisko jest zamknięty. Dwa lata temu władze województwa robiły przymiarki do tego projektu, ale już mamy jasne deklaracje, że teraz on na pewno nie powstanie.

Wciąż brak pociągu na Bydgoszcz-Szwederowo

Władze województwa kujawsko-pomorskiego już oficjalnie przyznały, że nie powstanie linia kolejowa do Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Tej informacji udzieliła członkini Zarządu Województwa kujawsko-pomorskiego Aneta Jędrzejewska. W tej narracji podkreślane jest, że inwestycja będzie odłożona w czasie, ale portal kujawski podaje, że trudno będzie wrócić do tematu tej inwestycji przed 2030 rokiem. Według gazety budowa linii kolejowej miałaby szereg dodatkowych plusów, takich jak skrócenie czasu podróży pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Na ten moment pozostaje nam czekać, a lotnisko w Bydgoszczy na długi czas pozostanie bez szybkiego transportu kolejowego.

Źródło: www.portalkujawski.pl/bydgoszcz/item/26015-na-najblizsze-lata-sprawa-budowy-linii-kolejowej-na-lotnisko-jest-zamknieta

Tło: Dariusz Sieczkowski, Flickr, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.