Nie będzie odwoływania i ograniczeń lotów! Jest porozumienie PAŻP z kontrolerami lotów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Możemy odetchnąć z ulgą, nie będzie odwoływania lotów od maja ani ograniczeń w działaniu warszawskich lotnisk (oraz na terenie całej Polski). Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Kontrolerzy Ruchu Lotniczego doszli do rozejmu i podpisali porozumienie. Oznacza to, że samoloty będą latać jak zawsze i nie ma żadnych powodów do obaw o odwoływane rejsy.

Fot: Bartosz Jaglarz

Ostatnie tygodnie stały pod znakiem zapytania, jeśli chodzi o płynność polskich lotnisk. Konflikt Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego mógł skutkować obawami o odwoływanie lotów i wstępnie miał ograniczyć działanie lotnisk z Warszawy, a w dalszej konsekwencji w całej Polsce.

Na całe szczęście nie trzeba się już obawiać. Obie strony osiągnęły rozjem i dały sobie czas do 10 lipca na zmiany i wypracowanie regulaminu wynagradzania i etyki pracy. Oznacza to również restrukturyzację w kręgach PAŻP.

W skrócie: Polskie nie grozi paraliż przestrzeni powietrznej. Loty nie będą odwoływane ani ograniczane. Wszystko będzie działać tak jak zawsze i na tak samo wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.