Nepal wznawia loty międzynarodowe

17 sierpnia nepalskie władze zniosą zakaz lotów krajowych i międzynarodowych. Wszystko z powodu zmniejszenia się liczby aktywnych zakażeń koronawirusem w tym kraju.

Nagarkot, zdjęcie: Ghana Shyam Khadka/ Unsplash

Po 4 miesiącach od zamknięcia nepalskich granic, władze tego kraju postanowiły stopniowo luzować obostrzenia. Na poniedziałkowym posiedzeniu rządu ogłoszono wznowienie połączeń międzynarodowych, jak i krajowych od 17 sierpnia. Zapewniono, że loty z i do Nepalu będą odbywać się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

– Wszystkie loty będą obsługiwane zgodnie ze specjalnymi protokołami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa – powiedział Shiva Maya Tumbahangphe, minister prawa, sprawiedliwości i spraw parlamentarnych Nepalu.

Władze tego himalajskiego kraju chcą jak najszybciej wyciągnąć z kryzysu branżę turystyczną, która jest jednym z głównych źródeł dochodu nepalskiego budżetu. Według danych opracowanych w 2018 r. przez Światową Radę ds. Podróży i Turystyki, całkowity udział turystyki w PKB Nepalu wyniósł w tamtym czasie 7,9 proc.

Źródło: Financial Express

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.