Największy wycieczkowiec świata prawie gotowy. Pomieści ponad 8 tys. osób!

Na pokład “Wonders of the Sea” wejdzie kilka tysięcy pasażerów. Jakiś czas temu przedstawiono, jak będzie wyglądał największy statek wycieczkowy świata, który w 2021 roku wypłynie w swój pierwszy rejs.

To już piąty duży projekt firmy Royal Carribean, który jest obecnie realizowany we francuskiej stoczni w Saint-Nazare. Będzie to zdecydowanie największy wycieczkowiec świata. “Wonders of the Sea” ma ważyć 970 ton i mierzyć 47 na 19 metrów. Inne liczby są równie imponujące: statek ma mieć 17 pokładów, 362 metry długości i 47 metrów szerokości. Całkowity koszt budowy to 1,2 mld euro.

Inwestor nie podał jeszcze, jakie atrakcje czekają nas na luksusowym statku, ale można spodziewać się prawdziwych cudów. W innych statkach z tej serii dla pasażerów dostępne są baseny, sale kinowe, ścianki wspinaczkowe, SPA, boiska do gry w piłkę i wszystko, co tylko pozwoli nam się lepiej zrelaksować.

Na pokładzie znajdą się 2274 luksusowe apartamenty. Całkowita liczba pasażerów, która będzie mogła wypłynąć w rejs wynosi od 5518 nawet do 6370. Do tego trzeba dodać 2394 osoby obsługi.  W sumie maksymalna “pojemność” statku to około 8,5 tys. ludzi.

Statek zostanie ukończony w 2021 roku i w swój pierwszy rejs wypłynie z Szanghaju.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.