Oficjalnie: największe lotnisko na świecie powstanie w Dubaju!

Dubaj szykuje się do stworzenia największego lotniska na świecie, rozbudowując port Al Maktoum, aby zapewnić lepsze warunki podróżowania dla przyszłych pokoleń. Inwestycja warta 130 mld złotych, przyniesie miastu pozycję lidera w światowym sektorze lotniczym na przestrzeni najbliższych dziesięcioleci.

Al Maktoum Airport, foto: Dubai Airport

Władze Dubaju oficjalnie podjęły decyzję o rozbudowie portu Al Maktoum, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na podróże lotnicze. Istniejące lotnisko (DXB) miało swoje ograniczenia, co skłoniło szejków z Dubaju do budowy nowej, imponującej infrastruktury.

Al Maktoum stanie się największym lotniskiem na świecie

Planowana rozbudowa lotniska Al Maktoum jest częścią długoterminowej strategii, której celem jest utrzymanie Dubaju jako globalnego centrum lotniczego. Nowe lotnisko będzie dysponować aż pięcioma pasami startowymi oraz pięcioma terminalami i 400 rękawami, co pozwoli na obsługę rekordowej liczby pasażerów.

Zaprojektowane na przyszłe pokolenia, lotnisko Al Maktoum będzie mieć powierzchnię pięciokrotnie większą niż obecna infrastruktura dubajskiego lotniska. To znaczący krok, który umocni pozycję Dubaju jako lidera w globalnym transporcie lotniczym.

Planowana liczba obsługiwanych pasażerów sięga aż 260 milionów rocznie, co czyni lotnisko Al Maktoum jednym z największych na świecie. To ambitny projekt, który ma zapewnić Dubajowi dominację w sektorze lotniczym na kolejne dziesięciolecia.

Źródło: dubaiairports.ae

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.