Najtańszy sposób na dostanie się z Dubaju do Hatty

Dubaj zyskuje szybkie i tanie połączenie z Hattą, czyli z górską miejscowością w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, położoną w malowniczych górach z błękitnymi zbiornikami wodnymi. Trasa będzie obsługiwać Hatta Express Bus z ramienia RTA (Road and Transports Authority), a bilet w jedną stronę będzie kosztować 25 AED.

Hatta jest śródlądową eksklawą Dubaju tuż przy granicy z Omanem, około 130 kilometrów na południowy-wschód od centrum Dubaju. Dawniej było znane z historycznego fortu i małych gospodarstw na pustyni, a teraz zamieniło się w mekkę dla poszukiwaczy przygód.

Można tu uciec od zgiełku miasta, zorganizować kemping i odpocząć na łonie natury. Hatta słynie z tras do kolarstwa górskiego, które są dostosowane do każdego poziomu trudności, a przy okazji gwarantują niesamowite widoki na lokalne góry, zapory wodne i tereny rolne. Na miejscu jest też park wodny, ściana wspinaczkowa, terenowe safari i wiele innych. Jedną z największych atrakcji jest możliwość popłynięcia kajakiem po turkusowych wodach zapory Hatta Dam, podczas której odkryjecie największe piękno Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Autobus do Hatty kosztuje 25 AED, płatność najłatwiej przeprowadzić kartą NOL. Autobus odjeżdża z przystanku przy Dubai Mall, LOKALIZACJA TUTAJ. Autobusy odjeżdżają codziennie co 2 godziny, od 7:00 do 19:00. Ostatni autobus z Hatty do Dubaju odjeżdża o 19:00. Czas podróży wynosi półtorej godziny.

Źródło/ Tło: Abed Ismail, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.