Cancun, Miami i Kair najszybciej rozwijającymi się portami lotniczymi na świecie

W 2023 roku światowa branża lotnicza będzie świadkiem dużego wzrostu w przypadku kilku portów lotniczych na świecie. Zgodnie z prognozami, Cancun, Miami i Kair są trzema najszybciej rozwijającymi się portami lotniczymi na świecie.

Foto: Reiseuhu.de/ Unsplash

Cancun w Meksyku stał się jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w tym kraju, jak i w całej Ameryce Północnej. W 2022 roku port lotniczy Cancun obsłużył ponad 25 milionów pasażerów, a w 2023 roku planuje obsłużyć jeszcze więcej. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na turystykę w Meksyku, rośnie również liczba lotów i połączeń lotniczych do Cancun. Obecnie lotnisko odnotowuje 37 proc. wzrost przepustowości względem 2019 roku.

Drugim najszybciej rozwijającym się portem okazał się być ten położony w Miami w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z opublikowanymi wynikami, port na Florydzie obsługuje 23 proc. więcej pasażerów niż w roku 2019.

Na ostatnim miejscu podium znalazł się port lotniczy Kair w Egipcie. W 2023 roku może on liczyć na 23 proc. wzrost przepustowości względem 2019 roku.

Najszybciej rozwijające się porty lotnicze na świecie w 2023 roku oferują wiele korzyści dla turystów i biznesmenów. Wzrost liczby połączeń lotniczych i większa pojemność terminali lotniczych pozwala na łatwiejsze i bardziej wygodne podróżowanie. Dla turystów oznacza to większy wybór destynacji i większą łatwość dotarcia do nich, a dla biznesmenów oznacza większą swobodę w podróżowaniu w celach biznesowych.

W pierwszej dziesiątce najszybciej rozwijających się portów lotniczych w 2023 roku znalazły się również: Stambuł (22 proc.), Bogota (21 proc.), Las Vegas (20 proc.), Chongqing (19 proc.), Zhengzhou (18 proc.), Orlando (16 proc.) i Sao Paulo (16 proc.).

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.